Маланчин вечір (с.Добряни)

На Меланку намагалися накрити якомога багатші столи. Зранку 13 cічня починають готувати обрядову кутю. Крім того, господині печуть пампухи. Готують багато традиційних страв,тому вечір називають ще Щедрим.Звечора і до півночі щедрувальники ходять по домівках.

Дата: 13.01-14.01.2018р. (21:00-03:00)
Тривалість: 6 год.
Кілометраж: 11 км.
Складність: середній.
Спосіб пересування: пішо, авто, автобус, велосипед.
Ціна: 250 гр./особа

План туру: м.Стрий  – с.Добряни – Народний дім

У вартість ВХОДЯТЬ: частування від організаторів, участь в різноманітних забавах
У вартість НЕ ВХОДЯТЬ: проїзд,

Опис туру:

Відзначати Маланчин вечір почали, мабуть, ще з дохристиянських часів. За стародавнім міфом побратим бога Місяця Лад, мав доньку, яку всі називали Миланкою через те, що вона була мила та чарівна. Одного разу лютий змій викрав Миланку та й забрав її у підземне царство. За легендою, визволив її звідти богатир Безпальчик-Васильчик. Тому на Щедрий Вечір ще святкують Василя.

На Меланку намагалися накрити якомога багатші столи. Зранку 13 cічня починають готувати обрядову кутю. Крім того, господині печуть пампухи. Готують багато традиційних страв,тому вечір називають ще Щедрим.Звечора і до півночі щедрувальники ходять по домівках. За традицією, обходи маланкарів, як і різдвяних колядників, відбуваються з настянням темряви, коли володарює нечиста сила.

Так ввечері 13 січня 2018 року в нашому Народному домі зберуться гості, щоб спільною колядою та засіванням провести Старий Новий рік та зустріти Новій рік щедруючи та Бога прославляючи. Різноманітні забави, ігри, конкурси, Обряд Маланкування, костюмоване перебирання, весела музика та танці – все це і набагато більше чекає на вас із родинами та друзями в нашому гостиному, оновленому Народному домі, щоб в дружньому колі напитись з невичерпної криниці традицій, обрядів та давніх звичаїв!
Для гостей з далеких країв передбачено смачне частування кутею, пампушками, узваром та іншими смаколиками, традиційними для нашого краю.

Тепле приміщення, професійні музиканти чекають на вас!
Попередній запис ОБОВ’ЯЗКОВИЙ!

Подія на фейсбук. Організатор Добрянський Народний дім с.Добряни Стрийського району. Керівник Люба Костів


Як це відбувалося 2018

Опубліковано у Добряни, сімейні, традиції | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Маланчин вечір (с.Добряни)

 1. Люба Костів коментує:

  13-14 січні в нашому Народному домі відбулась унікальна подія! Традиції та обряди, колядки та щедрівки,українська пісня та запальні танці створили сучасне дійство,де кожен з присутніх зміг спробувати себе в таємничому обряді Маланкування, водіння кози,побешкетувати з гостями,показати свої вміння та таланти акторської майстерності,заколядувати в дружньому колі, повіншувати на все добре, защедрувати!

  Розпочалось дійство з перегляду документального фільму “Народження Христа” та пісочної анімації “Різдво”.Ведуча святкового дійства уміло повела глядачів влучним словом в далеку подорож полями Вифлиєму в маленьку стаєнку,де Пречиста Діва породила Христа, який приніс в наш світ безліч дарів, серед яких найважливіший-Любов.На протязі вечора присутні весь час звертались з Подякою тому, хто невдовзі віддасть найдорожче за нас-своє Життя!
  Надалі -вокальна формація Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці м.Стрия колядками та щедрівками звіщали радісну звістку-народження Мессії!

  Музичний гурт “Візаві” весь вечір дарували присутнім якісну музику, колядки та щедрівки, вітаючи присутніх майстерністю виконання! “Від столу до столу” музиканти підтримували гостей свята,акомпануючи та допомагаючи співати безліч гарних українських пісень, які, окрім колядок та щедрівок, лунали в гостинному залі нашого Народного дому!

  Зустріли Старий Новий рік виконанням Гімну України та спільною молитвою за мир в Україні та наших воїнів,які поклали своє життя за наше майбутнє та тих ,які і сьогодні захищають нашу країну від російських окупантів.

  Далі програму продовжили запальні танці,ігри та забави(навіть з призами)!. І хоч годинник невпинно вказував на час, ніхто не хотів розходитись, адже таке спілкування,така атмосфера родинності та співучасті так потрібні в наш час кожному! Емоції, які вирували в нашому Народному домі, ще надовго залишаться в пам’яті всіх учасників святкового дійства, назва якому – Маланчин вечір!

  Свято відбулось завдяки підтримки та волонтерської діяльності Олександра Сікори-директора ТІЦ м.Стрия, волонтерської діяльності незмінного оператора святкових заходів, які відбуваються в нашому Народному домі Ірини Лукач м.Стрий, фотографа заходу Арсена Сус м.Львів, технічному забезпеченню Романа Костів та Михайла Костів та, беззаперечно,підтримці голови Добрянський сільської ради Любомира Матвійціва.

  Дякуємо всім гостям, які своєю шляхетністю створили незабутню атмосферу родинності Свята! Щира подяка та низький уклін!

  Директор Народного дому Л.Костів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.