Головна вулиця міста Стрия

Основною магістраллю нашого міста, яка пролягає з півночі на південь, розділяє його на дві частини, східну і західну, є найдовша вулиця Стрия, що зараз носить ім’я нашого національного генія та пророка – Тараса Шевченка. Від неї відходять аж 18 бічних вулиць.

Дата: по домовленності.
Тривалість: 2 год.
Кілометраж: 3 км.
Складність: початкова.
Спосіб пересування: пішо, велосипед.
Ціна: від 50 грн., групи – обговорюємо.

План туру: м. Стрий, вул. Шевченка

У вартість ВХОДЯТЬ: супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах, медична аптечка.
У вартість НЕ ВХОДЯТЬ:  проїзд, харчування
Вартість вхідних квитків:
– музей “Верховина” у м. Стрий: загальний, пенсійний – 5 грн., студенти, школярі – 2 грн.;
– меморіальний комплекс “Борцям за волю України” у м. Стрий: загальний, пенсійний – 5 грн., студенти, школярі – 2 грн.;
– музей О.Бачинської у м. Стрий: загальний, пенсійний – 5 грн., студенти, школярі – 2 грн.;
– музей родини Бандерів у м. Стрий: загальний, пенсійний – 5 грн., студенти, школярі – 2 грн.
Харчування: самостійне в кафе. При замовленні – оговорюємо окремо.

Опис туру:

До Другої світової війни вона ділилася на чотири частини. З півдня на північ: Легіонів, 3-го Мая, Словацького та Конаржевського.

Почнемо огляд з перехрестя вулиць Ф.Колесси та О.Степанівни. Тут знаходилась міська рогачка і починалось місто. Вулиці Дрогобицька та Шумлявщина вважалися південним передмістям і називалися Війтівством.

Вулицею Шумлявщина протікав колись потік, званий Млинівкою (зараз він у системі міської каналізації). На вулиці жило багато кушнірів. Шкіри їх виправки славились по всій околиці і були предметом торгівлі з іншими районами Галичини та за її межами.

По всіх кутах згаданого перехрестя стояли масивні корчми, в яких подорожні могли підкріпитися та знайти нічліг. Одна з них, дещо вже перебудована, збереглася донині. На другому поверсі фронтону три вікна колишнього “готелю” – кімнат для ночівлі, біля будинку широке подвір’я. Тут знаходилися вози приїжджих гостей, була простора стайня. У цих закладах колись було завжди гамірно, і приносили вони своїм власникам чималий дохід.

У будинку №18 (нині ЗСШ №5) знаходилася приватна польська жіноча гімназія, так звана “ЛЮКС”. Назва ця з’явилася тому, що у верхній частині на її фасаді золотими буквами латинською мовою був викарбуваний напис “Фіят люкс”, тобто “нехай буде світло”, на жаль, він не зберігся. У цій гімназії вчилося й чимало дівчат українок.

Будинок, де нині міська рада, зведений на переломі ХІХ та ХХ ст., як будинок правосуддя. Тут містилися міський та окружний суди з усіма їхніми канцеляріями. Будинок було зведено в стилі еклектичного історизму.

Над приміщенням міської ради вперше в Україні 14 березня 1990 року гордо розвився на весняному вітрі український національний прапор.

Десь на межі вул. Зеленої закінчувався середньовічний Стрий. Повну інформацію про екскурсію ви можете отримати на наших заходах)

Використана інформація з мережі інтернет і туристичного путівника “Мандрівки вулицями Стрия”

Опубліковано у краєзнавчі, патріотичні, сімейні, Стрий. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.